Facebook arkadaş listesi gizlemek

Facebook arkadaş listesi gizlemek herkezin uğraşıpta yapamadığı ya da beceremediği bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Facebook artık yaşamın bir parçası haline gelmiştir bu yüzden facebook adına herşeyi bilmek istiyorsunuz yada öyle olması zaten gerekiyor. Arkadaşlarınızın siniz için büyük önemi var ve bazı kişiler tarafından sürekli rahatsız ediliyorlar yada arkadaş listesine ekleniyorlar. Yada kız arkadaşlarınızın sizin ne kadar kız arkadaşınızın olduğunu yada kızlar için ne kadar erkek arkadaşı olduğunu göstermek istemediğiniz için arkadaş listesini gizlemek istiyorsunuz.

facebook-1

Facebook arkadaş listesi gizlemek öncelikle arkadaş kısımına giriyoruz. Açılan sayfanın sol tarafında YENİ BİR LİSTE YAP seçeneğini göreceksiniz o butona tıklayıp yeni bir arkadaş listesi oluşturuyorsunuz. Bunun için bir isim vermeniz gerekiyor örnek olarak SINIRLI yazabilirsiniz.

facebook-2

Daha sonra facebook arkadaş listenizde görünmesini istemediğiniz kişileri SINIRLI hesaba ekliyorsunuz. Bu nasıl olacak diye sorarsanız eğer zaten sınırlı bir hesap oluşturdunuz. Arkadaşınızın üstüne gelip yeni bir listeye ekle deyip sınırlı hesabı seçmeniz yeterlidir.

facebook-3

Daha sonra Ayarlar kısımından Gizlilik Ayarlarına tıklıyoruz. Gizlilik ayarlarından sonra profil kısımına giriyoruz. Profil kısımında arkadaşlar bölümüne tıklayarak açılan menüden özelleştir seçeneğine giriyoruz.

facebook-4

facebook-5

Açılan pencerede Bunu kimler görebilir seçeneğinde sadece arkadaşlar sekmesini tıklayarak devam ediyoruz. Ağlar kısımında ise ağlarımın hiçbirini seçerek devam ediyoruz. En son olarak en alt kısımda bu kişler dışında yazan yerin altında bulunan kutuya daha önceden belirlediğiniz listenin adını yazıyorsunuz SINIRLI gibi. Tamam diyerek bu işlemide tamamlıyorsunuz.

facebook-6

Facebook arkadaş listesi gizlemek

facebook-7

Sizlere anlattığım kendi uyguladığım ve kesin çözümü ve tek yolu olan facebook arkadaş gizleme yöntemidir. Yapamıyorsanız hatayı kendinizde arayın beceriksiz olduğunuzun ispatıdır :) resimdende bakarak yapmanız mümkündür.

NOT: Şunu belirtmemiz gerekirki bu işlemler sonrasında hiçbir kişi facebook arkadaş listenizi göremeyecektir. Fakat yeni arkadaşlar eklediğiniz zaman mutlaka sınırlı hesabına eklemelisiniz aksi taktidre arkadaş listeniz gözükecektir. Bütün arkadaşlarınızı sınırlı hesap içerisinde bulundurduğunuz zaman hiçbir sorun kalmayacaktır.

Facebook Arkadas Listesi Gizlemek

Facebook Arkadas Listesi Gizlemek

Facebook Arkadaş  Listesi Gizlemek

Facebook arkadaş listem görünmesin dediniz işte size çözümü kolay gelsin …

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !